O mnie

Na pytanie, kim jestem, najchętniej odpowiadam, opowiadając o tym, co robię. Na przykład: tłumaczę, redaguję teksty, piszę gramatyki formalne... Albo: uczę języka francuskiego. Wreszcie: maluję.

Malowanie sprawia mi ogromną frajdę. Zaspokajam tym sposobem moją potrzebę kolorów i kształtów, wyrażam to, o czym myślę, co mnie niepokoi, bądź cieszy albo tkwi gdzieś w podświadomości.

Lekcji rysunku i malarstwa zaczerpnęłam co nie co u prof. Wojciecha Hildebrandta i dr Tomasza Kalitko. Wsparcie merytoryczne okazali mi także, w tej nie tak odległej albo dalekiej przeszłości: Tomasz Pieszko, Bartek Walerych, Iwona Torovin-Borowicz i Grzegorz L. Piotrowski.

Mam swoich ulubionych malarzy i o twórczości niektórych z nich zdecydowałam się napisać po przeprowadzeniu z nimi, niekiedy bardzo długich, merytorycznych rozmów.

Na stronie zamieściłam także wybrane prace wykonane piórkiem i tuszem. Większość powstała na długo zanim namalowałam pierwszy obraz.

Odrębną grupę stanowią prace rysunkowe, z których część powstała w trakcie otwartych warsztatów z rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Tam narysowałam moje pierwsze akty - pod okiem prof. Józefa Drążkiewicza i prof. Zbigniewa Szota.

Od 26.III. do I. IV. 2017 roku miała miejsce moja pierwsza wystawa zatytułowana "Namalowałam obraz - takie ma kolory" w niezwykłej - rozległej, pustej i białej - przestrzeni DA Nieszawska - "Galerii Nieszawska", w Poznaniu, na której pokazałam kilkanaście obrazów akrylem z ostatnich lat.

Poznań, 2017.